Poznávací zájezd do Vídně

V pátek 24. května 20024 jsme se v časných ranních hodinách sešli před školou a vydali jsme se na zájezd do Vídně. Po poklidné cestě jsme se ocitli v nádherném prostředí barokního zámku Schönbunn, jenž je zařazený do světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívili jsme i přilehlé zahrady. Dále jsme pokračovali do historického centra, v němž jsme si připomněli nejdůležitější historické postavy a události, které jsou s metropolí spjaté. Během prohlídky jsme viděli např. náměstí Marie Terezie, radnici, zámek Hofburg, hotel Sacher se svojí cukrárnou a Španělskou jízdárnu. Neopomněli jsme se pozdržet i na nejznámější obchodní třídě Graben. Výlet jsme zakončili zábavou v parku Prater, kde jsme vyzkoušeli mnoho atrakcí. Všichni jsme si výlet užili a těšíme se na další společné zájezdy.

Mgr. Ludmila Valentovičová