Barevný týden jinak

V týdnu od 18. do 22. března uspořádal školní parlament tradiční akci s názvem „Barevný týden jinak“. V pondělí jsme se díky retro dnu vrátili o několik desítek let zpět. Každý si pod pojmem „retro“ představil něco trochu jiného a díky tomu jsme na chodbách naší školy potkávali kostýmy a doplňky z nejrůznějšího období naší minulosti. V úterý se mohli vyřádit kreativní jedinci, jelikož nás čekal den bláznivých účesů. Do školy jsme dorazili s něčím neobvyklým na hlavě, někdo měl jinou barvu vlasů, někdo copánky, někdo paruku, někdo kuchyňské potřeby. O fantastické variace nebyla nouze. Středa se nesla v duchu spánku – pyžamo, papuče a plyšáci byli vidět na každém kroku. Ve čtvrtek jsme podpořili lidi s Downovým syndromem tím, že jsme si oblékli nesourodý pár ponožek – na každou nohu úplně jinou. Ponožkový den podporoval myšlenku, že lidé s Downovým syndromem jsou součástí naší společnosti a že všichni nejsme stejní, což je skvělé. Týden jsme zakončili pátkem, který s sebou přinesl proužky v jakékoliv podobě. Pruhy se objevily na oblečení i doplňcích.

Mile nás potěšilo, že se zapojili nejen žáci 1. stupně, ale i někteří „druhostupňáci“ a členové učitelského sboru. Celý týden jsme si moc užili a každý zapojený si zaslouží pochvalu!

Velká pochvala patří také hlavním organizátorkám akce – paní učitelkám Lidušce Valentovičové a Míši Ručkové. Děkujeme.

Školní parlament