Postup do celostátního kola soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

Ve čtvrtek 24. března 2022 proběhlo na SPŠ Hranice regionální finále soutěže HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA ČR. Do finále mezi 18 nejlepších se probojovaly dvě naše žákyně. Na pěkném 5. místě se umístila Petra Bazalová z 9.A a nejlépe si se zadáním poradila Míša Šubrtová z 9.A, která zvládla praktickou úlohu se ztrátou pouze 1,5 bodu. Postupuje tak jako nejlepší soutěžící z praktické i teoretické části do celostátního kola, které se bude konat 16. června 2022 na půdě Univerzity Pardubice. Míša a Petra si kromě zážitků odnesly i hodnotné ceny jako např. tablet, chytré hodinky , bezdrátovou myš, knihy a nástěnnou PSP od hlavního sponzora soutěže společnosti PRECHEZA Přerov.  Děvčatům děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Šandová R.