6.A poznávala historii Oder

Ve čtvrtek 30.5. se třída 6.A v rámci Výchovy k občanství a tematického celku Naše obec vydala za poznáváním historie Oder. Využili jsme k tomu nabídky výukového programu z projektu MAP IV a znalostí našeho lektora a průvodce, pana Martina Černého, kterému tímto děkujeme. Během čtyřhodinového programu jsme navštívili a prohlédli si Katovnu a tzv. Německý dům, dozvěděli se spoustu informací z nejstarší, ale i novodobé historie Oder, mohli si prohlédnout nálezy z historických lokalit a porovnat současnou podobu města s jejími dřívějšími vyobrazeními na starých fotografiích. Nabyté znalosti prověřil pracovní list, který žáci ve skupinkách vyplňovali a soutěžili mezi sebou o sladkou odměnu. Program jsme zakončili krátkou procházkou kolem bývalých městských hradeb do míst, kde dříve stával zámek, jehož historii a zániku se aktuálně věnuje výstava na zdech obchodnímu domu, který tam stojí dnes.

Mgr. Michala Piterková