Krajské kolo OVOV v Havířově

Po vítězství v okresním kole OVOV jsme ve středu 29. května jeli na krajské kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů do Havířova s družstvem složeným ze 4 děvčat a 4 chlapců. Navíc jsme s sebou měli úspěšné jednotlivce, Matěje Chuděje a Prokopa Susíka, kteří postoupili z okresního kola ve své kategorii. Závodů družstev se zúčastnilo 16 škol Moravskoslezského kraje, dalších 16 škol vyslalo jednotlivce. Celkem se závodů zúčastnilo 234 závodníků. Naši závodníci podali výborné výkony, vesměs na hranici svých osobních rekordů. Za družstvo bodovali 3 nejlepší po všech disciplínách a výkony našich závodníků stačily nakonec na výborné 8. místo. Výsledky jednotlivých závodníků byly následující: Barbora Švánová 2751 b. (8. místo), Adéla Feglerová  2473 b. (22. místo), Adéla Hradílková 2613 b. (19. místo), Patricie Němcová 2126 b. (18. místo), Petr Bálint  3771 b. (9. místo), Daniel Král 3719 b. (12. místo), Daniel Karika 3355 b. (30. místo) a Jakub Horák 3503 b. (6. místo). V jednotlivcích skončil Matěj Chuděj se ziskem 3143 b. na skvělém 4. místě a Prokop Susík se ziskem 2954 b. na 8. místě. Doufám, že si to všichni užili, protože to vypadá, že z rozhodnutí vedení Českého olympijského výboru to byl poslední ročník této soutěže. Všem chci za bojovnost a výbornou reprezentaci školy poděkovat.

Mgr. Jan Jursík