Zdravá 5

Během dubna proběhl napříč celou naší školou vzdělávací program Zdravá 5. Vyučovací blok pro jednu třídu trval dvě vyučovací hodiny.

Žáci 1. stupně se zábavnou formou seznámili s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku pomocí výživového talíře, pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma byl připraven soutěžní úkol, který žáci plnili ve skupinkách.

Program pro žáky 2. stupně  byl zahájen teoretickou částí ve třídě, druhá část programu byla praktická a odehrávala se ve cvičné kuchyňce. Žáci si pod vedením lektora připravili zdravé jídlo.

Doufáme, že si žáci ze vzdělávacího programu odnesli poznatky, které uplatní i ve svém životě.

Mgr. Martina Sovová