ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Postup do krajského kola soutěže OVOV

V pondělí 29. dubna jsme pořádali další ročník okresního kola celostátní soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Letos se přihlásilo 9 škol z celého okresu, což znamenalo 159 závodníků. Počasí nám po dlouhé době přálo, takže jsme soutěž absolvovali na čerstvém vzduchu na našem školním hřišti. Atleti soutěžili ve 4 disciplínách: trojskoku z místa, hodu medicinbalem, skoku přes švihadlo a klikách. Naše škola postavila 8 – členné družstvo a 15 jednotlivců. V soutěži družstev jsem očekával kvalitní výkon na úrovni postupu do krajského kola, protože družstvo bylo z velké části tvořeno úspěšnými závodníky z loňského roku. Do soutěže jednotlivců jsme nasadili ty, kteří se do složení družstva nevešli, aby měli možnost zúročit natrénované disciplíny, a ty, kteří mohou v budoucnu do družstva naskočit. Družstvo mě hodně potěšilo, po výborných individuálních výkonech jsme se radovali z 1. místa ziskem 20 120 bodů, kdy jsme druhou v pořadí ZŠ Frenštát, Záhuní  porazili o více než 1500 bodů. Obě tyto školy postupují do krajského kola v Havířově. Na 3. místě skončila ZŠ Starý Jičín. Naši školu reprezentovali tito žáci: Barbora Švánová, která obsadila 3. místo v jednotlivcích, Patricie Němcová (4. místo v jednotlivcích), Adéla Feglerová (3. místo), Adéla Hradílková  (2. místo), Daniel Král (1. místo), Petr Bálint (2. místo), Daniel Karika (3. místo) a Jakub Horák (1. místo). V soutěži jednotlivců nás dále reprezentovali: Mia Maršálková (8. místo), Zuzka Štěpánková (9. místo), Lilien Chovancová (10. místo), Saša Gockertová (13. místo), Sofie Rycková (16. místo), Karolína Křepelková (12. místo), Robert Kuchta (11. místo), Ondřej Usnul (16. místo), Matěj Chuděj (1. místo a postup do krajského kola), Prokop Susík (2. místo a postup do krajského kola), Tonda Šnajdr (4. místo), Dominik Darda (7. místo), Vojta Foldyna (11. místo),  Petr Motloch (3. místo), Marek Klezla (7. místo). Všem závodníkům děkuji za výborné výkony a výbornou reprezentaci školy. V neposlední řadě děkuji žákům 8. A, 8. B, 9. A a 9. B, kteří se výborně zhostili úkolu pomocných rozhodčích a organizátorů soutěže. Moc mi pomohli.

                                                                                                                                                    Mgr. Jan Jursík

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt