ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Výprava za knihami a písmem

V pondělí 29/1/2024, dejme tomu „za odměnu“ za práci v prvním pololetí, vydaly se třídy 4.A a 4.B do Nového Jičína, aby tam v muzeu Žerotínského zámku absolvovaly edukační program s názvem „Od písmene ke knížce.“

Čekala na ně přednáška, spojená s praktickými ukázkami a výrobou vlastích předmětů. Děti si vyzkoušely psaní kaligrafickým perem, opsaly si starobylou abecedu, zjistily, jaké to bylo, když se ke psaní používala husí a kachní brka, dozvěděly se vše o historii výroby papíru (papyrus, psaní na zvířecí kůže atd.). Na závěr si pod vedením pracovnice muzea vyzkoušely vytisknout svou první, vlastní Ex libris. Všechny tyto předměty si nakonec odnesly domů.

Bylo to velice krásně strávené dopoledne a dle ohlasů dětí se jim všem moc líbilo.

Rádi bychom poděkovali za vstřícné přijetí v muzeu (původní doba programu 60 minut byla prodloužena o dalších 45!!) a Českým drahám za bezproblémovou dopravu tam i zpět.

Bc. Tomáš Dokoupil, třídní učitel 4.B

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt