ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

LAUDONŮV DŮM

Před koncem kalendářního roku jsme v rámci projektového vyučování navštívili Laudonův dům v Novém Jičíně, jehož součástí jsou dvě interaktivní expozice.

První mapuje výrobu klobouků. V ní se žáci seznámili s technologickým procesem výroby klobouků a promítací boxy jim ukázaly tovární výrobu. Asi největším lákadlem a zážitkem byla možnost vyzkoušet si výrobu miniklobouků v multifunkčním ateliéru. Zvláště děvčata ocenila módní přehlídku s nejrůznějšími typy pokrývek hlavy.

Druhá expozice s názvem Generál Laudonžáky seznámila se životem geniálního vojevůdce. Celá expozice je laděna do vojenské tematiky a originální design zajistí autentický zážitek z prohlídky. Zde si přišli na své především chlapci, kteří si mohli vystřelit z interaktivního děla na bělehradskou pevnost a  dokonce vidět samotného Laudona na smrtelné posteli. V dětské herně, která má podobu zbrojnice, si mohli vyzkoušet dobové oblečení, výzbroj a výstroj a zahrát si na vojáky.

Mgr. Ivan Žárský a žáci 8. B

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt