ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Návštěva expozice klobouků Novém Jičíně

Vánočně naladěni jsme 3 dny před Vánocemi navštívili expozici klobouků v Novém Jičíně. První část expozice je věnovaná technologickému procesu výroby klobouků, vše je zde pěkně názorně vysvětleno a doplněno videoukázkami z firmy Tonak. Sama jsem byla překvapena zjištěním, že na výrobu 1 klobouku je potřeba 5 králičích srstí a že největším dodavatelem je pro nás Ukrajina a Rusko. Kloboučnictví má v NJ tradici už od 16. století a i dnes jsou kloubouky stále módním doplňkem, o čemž jsme se přesvědčili ve zkoušírně klobouků, kde jsme měli k dispozici asi 400 různých modelů. Jako suvenýr domů na památku jsme si pak odnesli vlastnoručně navržený a ozdobený miniklobouček. Neopomněli jsme navštívit ani expozici rakouského gen. Laudona, zastříleli jsme si z interaktivního děla proti Turkům, vyzkoušeli zbraně užívané v 7-leté válce a oživili si tak poznatky z dějepisu. Krásný výlet jsme zakončili na vánočně vyzdobeném náměstí, kde jsme si prohlédli adventní trhy a naladili se na tu pravou atmosféru Vánoc.

                                                    Třída 9.B a třídní Lenka Pobočková

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt