ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

6.A ve Světě Komenského Fulnek

Třída 6.A se v pátek 15.12. vydala na výlet do Fulneku, do tamní pobočky Muzea novojičínska. Ještě ve škole jsme si všichni vyrobili papírovou hvězdičku, která ukrývala naše přání, později se stala naší vstupenkou do Světa Komenského a teď už je pravděpodobně součástí tamního souhvězdí. 

V muzeu nás mile přivítala paní průvodkyně, která nás nejdříve provedla životem nejen J.A.Komenského, ale třeba i žoldáka z období třicetileté války, a posléze i celou expozicí. Poslední část edukačního programu představovala detektivní hra Vražda, při níž jsme přímo v expozici hledali nápovědy, luštili šifry a doplňovali do textu pracovního listu informace, potřebné k vyřešení historického kriminálního případu. A to nás hodně bavilo. Stejně jako krátký rozchod ve městě před odjezdem autobusu zpět. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a výlet jsme si opravdu užili.
za 6.A Mgr. Michala Piterková

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt