ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Světový den pozdravů – World Hello Day

Důvodem vzniku Světového dne pozdravů, který se slaví ve 180 zemích světa, byla snaha zabránit válce na Blízkém východě. Tento den vznikl jako iniciativa studentů Harvardské univerzity.

V čem spočívá Mezinárodní den pozdravů? Každý člověk by měl ve svém okolí pozdravit aspoň 10 kolemjdoucích(cizích) lidí. A když to nevyjde přesně na 21. listopadu, nevadí, zdravit můžeme i zítra, pozítří, každý den! Cílem je uvědomění si důležitosti osobního kontaktu s ostatními lidmi, jenž podporuje stabilitu světového míru a nejzákladnější projev zdvořilosti mezi lidmi.

Žáci třídy 3. A, 4. A se rozhodli tento den podpořit a uspořádat ve škole celý „Týden pozdravů od 21. – 24. listopadu“. Vytvořili několik povedených plakátů s pozdravy z různých koutů světa a vyzdobili s ní naše vstupy do školy, kde si může každý pozdravy přečíst a také se o nich dozvědět různé zajímavosti.

                                         Dagmar Šindlerová, Michaela Ručková

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt