ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Gemma a Muzeum klobouků


V rámci volby povolání jsme navštívili Gemmu – přehlídku středních škol pro vycházejících žáky základních škol. Tuto akci organizuje Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín ve spolupráci s Informačním a poradenským střediskem pro volbu povolání – Úřad práce.

Žáci mohli setkat s vyučujícími a studenty různých škol a oborů, zeptat se na vše, co je zajímá, vyzvednout si letáčky a informativní materiály, popř. se i podívat na výrobky, prezentace nebo postupy, které se na daných školách používají.

Poté jsme se vydali do Muzea klobouků na workshop, na kterém si každý vytvaroval a ozdobil vlastní mini klobouček.  Vznikly nápadité modely – některé poslouží jako dárek jiné jako ozdoba čtyřnohých mazlíčků. Využili jsme také možnosti vyfotit se ve fotokoutku v nejrůznějších kloboucích, které muzeum vystavuje.

Mgr. Irena Bláhová

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt