ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

„Pinktober“

V říjnu se obvykle radujeme z nádherných barev v našem okolí, jelikož léto je nenávratně pryč a přichází barevný podzim. Říjen je čas, kdy z půdy vytahujeme deky a teplé ponožky a stále častěji začínáme připravovat lahodný čaj. My jsme letos pojali říjen trochu jinak – všichni jsme se seznámili s výraznou růžovou stužkou a zapojili jsme se do projektu „Pinktober“. Růžový říjen vznikl v roce 1985 s cílem podpořit povědomí o prevenci rakoviny prsu a šířit osvětu o onkologických onemocněních.  V pátek 20. 10. 2023 se i naše škola zapojila do akce Pink@Work aneb Přijď do práce v růžové. Ve třídách jsme se seznámili se základními pojmy, prevencí a poselstvím kampaně. Vyvrcholením akce se stalo společné foto, které reprezentuje, že spolu jsme silnější.

Děkujeme všem, kteří se i za nepříznivého počasí zapojili.

Školní parlament a Mgr. Ludmila Valentovičová

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt