ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Seznámení s J.G. Mendelem

   V přírodopisu 9. ročníku se Mendel a genetika probírá až jarních měsících. My jsme letos udělali výjimku. V prostoru zámeckého parku se nachází krásná panelová výstava o tomto našem významném rodákovi. Navíc je stále téměř letní počasí, takže jsme se tam 11.10 s oběma 9. třídami vydali.

   Každý z žáků měl za úkol pořídit výpisek z jednoho či dvou panelů. Za týden v přírodopisu jsme pomocí těchto informací vytvořili zápis o životě a práci tohoto vědce. Zjistili jsme, že neměl vůbec jednoduchý život a přesto (nebo právě proto?) dokázal dát světu minimálně  3 genetické zákony.

   Děkujeme pracovníkům Odboru kultury městského úřadu v Odrách za výborný nápad instalovat výstavu ve veřejném prostoru a Mendelově univerzitě v Brně, zvláště autorce paní L. Seifertové, za její  velmi zdařilé ztvárnění.

                                                                                      Mgr. Lenka Černá

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt