ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Připojení se ke sbírce potravinové pomoci 16. – 20. 10.2023

17. říjen je Mezinárodním dnem za odstranění chudoby, v rámci kterého Potravinová banka v Ostravě pořádá sbírku pro potřebné občany Moravskoslezského kraje. Ve spojení s tímto oslovila i město Odry s prosbou o zapojení zaměstnanců města a jeho příspěvkových organizací.

Potravinová banka podporuje 58 organizací, většinou sociálních služeb, které potraviny dále distribuují lidem v nouzi. Potravinovou pomoc poskytuje taktéž občanům města Oder.

Sbírka je pro potravinovou banku nejdůležitějším zdrojem potravin a materiální pomoci. Díky solidárnosti dárců, je možno zásobit sklad potravinové banky zejména trvanlivými potravinami s dlouhou dobou záruky, zatímco potraviny poskytované obchodními řetězci jsou spíše krátkodobé či okamžité spotřeby.  Potravinová banka přivítá jakékoliv potraviny v originálním obalu (např. těstoviny, luštěniny, sladkosti pro děti, dětskou výživu, sunary, konzervy, mléko, polévky) nebo hygienické potřeby (kartáček, zubní pasta, pleny, jar, prášek na praní atd.).  

Sbírka proběhne v týdnu od 16. do 20. října 2023, kdy můžete kdykoliv v časech úředních hodin přinést svůj dar do prostor bývalé pošty, budovy sídla SPOD, Radniční 12, Odry. Místo bude viditelně označeno. Kontaktními osobami jsou Jana Tvrdoňová (tel: 556 768 143, 775 752 265) a Tereza Wiltschová (556 768 149, 603 277 368) Prosíme o kontaktování předem.

Za jakoukoliv formu pomoci děkuje Odbor sociálních věcí MěÚ Odry

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt