ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Exkurze do Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Manhattan Odry

Všechny ročníky naší školy podpořily celostátní projekt a prohlédly si nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Manhatton. Cílem služeb této neziskové organizace je pomoci dětem v nepříznivé životní situaci, poskytnout jim bezpečné prostředí, podporu a motivovat je k řešení jejich problémů. Děti zde mohou smysluplně trávit odpolední čas místo potulování po venku. Platí zde daná pravidla a na děti je dohlíženo školeným personálem. A co jsme viděli a vyzkoušeli si? Biliard, vnitřní stolní tenis, elektrické kytary, hru na bicí soupravu, vzdušný hokej, stolní fotbálek a hladili si i zdejšího mazlíka – afrického hlemýždě Karlíka. Kromě toho jsou zde pořádány i akce, které mají dětem pomoci rozvíjet jejich dovednosti a začlenit je více do kolektivu (např. pečení štrúdlu, FIFA turnaj apod.)

Děkujeme za možnost navštívit toto nízkoprahové zařízení a dozvědět se něco více o této sociální službě, věříme, že i nadále bude prospěšná současné mládeži!

Mgr. Lenka Pobočková

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt