ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Exkurze na Úřad práce a za základy etikety na zámek do Nového Jičína

Ve snaze pomoci nerozhodnutým žákům 9. tříd s výběrem povolání jsme 12. 9. za krásného babího léta vyrazili s oběma devátými třídami na Úřad práce do Nového Jičína. Žáci zde byli seznámeni s kritérii, jak správně školu vybrat, nad čím se zamyslet, co upřednostnit. Mohli také nahlédnout do složek s jednotlivými povoláními a byla jim nabídnuta i možnost osobního poradenství.

Po zmrzlinové pauze jsme zamířili na Žerotínský zámek, kde nás čekal fantastický edukační program zaměřený na etiketu s názvem: „Dámou i pánem v každé době“. Všichni z něj byli opravdu nadšeni. Naučili jsme se správně představovat, podávat ruku, vázat kravatu, vhodně se obléci do společnosti a zvládli jsme i etiketu v restauraci a divadle. Na závěr jsme se zdokonalili ve správném otevírání šampaňského a připili jsme si na šťastné zítřky. Po skončení programu měli žáci možnost si vyzkoušet i různé typy klobouků, které vyrábí místní firma Tonak – i to byl nevšední zážitek:-)

Věřím, že výlet byl pro všechny přínosem a žáci budou na něj rádi vzpomínat!

  Lenka Pobočková, třídní 9.B                                                     

  Irena Bláhová, třídní 9. A

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt