ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Zážitkové dopoledne pro budoucí šesťáky


25. května proběhlo další setkání budoucích žáků 6. ročníku z okolních vesnic na naší škole v rámci projektu Bezbariérová škola. Opět jsme jim i jejich vyučujícím chtěli ukázat, jak se u nás učí některé předměty a jaké aktivity zařazujeme do výuky, aby byla zajímavá a motivující. V angličtině soutěžili žáci napřed každý sám za sebe a poté hráli „penízkovanou“ ve skupinkách. V matematice řešili náročné úkoly, ve kterých jim pomáhaly žákyně 8. ročníku, protože úlohy byly spojeny se skládáním útvarů z papíru tak, aby žáci viděli praktickou a vizuální ukázku řešení matematických úloh. Poté se přesunuli do počítačové učebny, kde už na ně čekali naši noví roboti a základy programování.
V poslední části se návštěvníci odreagovali v tělocvičně, kde si zastříleli na florbalového brankáře, zahráli si střeleckou soutěž na basketbalový koš nebo vyzkoušeli svou odvahu při cvičení na gymnastických kruzích. Všichni přítomní si dopoledne užili ve zdraví a i pořadatelé z řad pedagogů a žáků naší školy byli spokojeni s nasazením, s jakým děti plnily připravené úkoly.
Mgr. Jan Jursík

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt