ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Školní výlet 8.A,B a 7.B – Macocha, Punkevní jeskyně, letecké muzeum Vyškov

Letos jsme se třídami 7.B, 8.A , 8.B a částí 9.A jeli 26. 5. na tzv. tradiční školní výlet, kteří mnozí z dospělých kdysi jako děti také absolvovali a rádi na něj vzpomínají. Navštívili jsme CHKO Moravský kras s překrásnými Punkevními jeskyněmi, projeli se na lodičkách na podzemní řece Punkvě a obdivovali krásné stalagmity a stalaktity, které v roce 1909 objevil tým Karla Absolona. Nechyběla ani projížďka vláčkem a lanovkou k propasti Macocha. Z Horního i Dolního můstku jsme shlíželi do hloubky 138 k hladině Dolního jezírka. Průvodce nás upozornil, že propast Macocha je nejhlubší osvětlenou propastí ve střední Evropě a její zatím prozkoumaná hloubka je 187,5m. Po vydatném obědě na chatě Macocha jsme se ze Skalního Mlýna vydali na poslední naši zastávku do Leteckého muzea ve Vyškově, kde jsme si mohli prohlédnout expozici letecké a pozemní techniky, o kterou se vzorně stará Nadace LHS.
Věřím, že se žákům výlet líbil, obohatil je o nové zážitky a budou na něj rádi vzpomínat! 🙂

Mgr. Lenka Pobočková

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt