ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Projektový den s odborníkem na životní prostředí

18.5. se v 8.A uskutečnil den s Mgr. R. Čižmárovou z odboru životního prostředí městského úřadu.

Paní magistra nás seznámila s náplní práce zaměstnanců odboru, která je opravdu široká. Od povolení ke kácení dřevin, staveb, ochrany památkových stromů, přes odpady, ochranu čistoty vod, ovzduší až po týrání zvířat atd. Největší zájem žáků vzbudili psi chovaní v Záchranné stanici v Loučkách. Jsou to pejsci, kteří běhali bez dozoru někde na ulici. Každý městský úřad má ze zákona povinnost se o ně postarat – najít majitele nebo psa nabídnout k adopci. Od těchto 4 psích krasavců se žáci nemohli odtrhnout. Původně jsme je chtěli vzít na vycházku, ale špatné počasí nám zkřížilo plány. Tak nás aspoň těšilo, že si pochutnají na pamlscích, které jim přinesla hlavně Sabina Šubrtová, Greta Masare, já, Míša Chovancová, Hana Polachová, Adriana Galčanová a Lukáš Maléř. Ostatně vycházku s pejskem a někým dospělým lze absolvovat kdykoliv po domluvě s pracovníkem stanice. Na závěr jsme se dověděli také o otřesných podmínkách chovu psů v množírnách, kde lidská chamtivost a bezcitnost snad dosáhla vrcholu. Také jsme si prohlédli spoustu zajímavých obrazových materiálů a letáčků, které paní magistra přinesla a mnohé z nich nám věnovala.

Projektový den hodnotíme velmi kladně. Poznali jsme práci odborníků na životní prostředí a někteří žáci i psího „kamaráda“, kterého by si nejraději odvedli domů.

Mgr. L. Černá

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt