ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Pěstitelé ze 7.B

Letos v únoru jsme se rozhodli, že doplníme výuku přírodopisu o praktické činnosti. Každý z žáků si zasadil stonkový řízek určité pokojové rostliny, o kterou se musí starat. Zalévat, hnojit, trhat suché listy, květy. Některým to musím připomínat, jiní už fungují sami. Touto dobou se květiny už mají k světu, takže zbývá vyřešit, co s nimi. Některé děti si tu svoji chtějí odnést domů, zbylé zasadíme do květinových truhlíků ve škole.

Zároveň jsme zkusili vyset i semena muškátových dýní a bazalky, která by jinak skončila bez užitku v koši. Vyklíčila téměř všechna. Momentálně máme dýně rozesazeny každou zvlášť a děti si je mohou odnést a zasadit na zahrádce. Až povyroste bazalka, bude také dětem k dispozici.

Každého, kdo se o své rostlinky po celou dobu správně staral, jsem s radostí ohodnotila jedničkou.

Mgr. Lenka Černá

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt