ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Život včel – projektový den ve třídě 4.A


Dne 17. 4. 2023 proběhl ve třídě 4.A projektový den na téma život včel. Žáci se dozvěděli vše o jejich společném životě v úlu – jak rozeznají mezi sebou včelu z jiného včelstva, jak mezi sebou komunikují – různé druhy „tance“, rozdělení práce v úlu, etapy života včel, škůdci apod. Společně jsem také zapátrali do minulosti a zjistili jsme, jak tehdy probíhal chov včel – prohlédli jsme si tzv. košnici. Žáci se podívali na včelu zblízka pomocí mikroskopu – zde prozkoumali všechny její jednotlivé části těla. Projektový den nás všechny velmi zaujal a obohatil. Téma nám navázalo i do ostatních vyučovacích předmětů v rámci center aktivit.
Velmi děkujeme panu inženýru Petru Foldynovi.

Michaela Maleňáková

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt