ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Zooterapie – projektový den s odborníkem

Dne 3. 5. 2023 se žáci speciálních tříd zúčastnili projektového dne „Zooterapie (bezpečné chování se psy)“. Prohlédli jsme si různá plemena na obrázcích a vysvětlili si, které plemeno je nejvhodnější k jakému účelu.
Přišel za námi pan David Hajdušek s pejskem Gastonem. Jednalo se o zlatého retrívra. Dozvěděli jsme se, jak se máme chovat ke psům, jaké signály pes používá a co nám jimi chce říct. Děti si pejska mohly nakrmit, pohladit, i si na něj terapeuticky lehnout. Viděli, co vše lze pejska při správném vedení naučit. I přes počáteční ostych některých dětí se nakonec celé dopoledne všem velmi líbilo.
Děkujeme tedy touto cestou panu Hajduškovi i pejskovi Gastonovi za příjemně strávené dopoledne.

Mgr. Šťastná Martina

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt