ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Barevný týden jinak – zhodnocení


V týdnu od 20. do 24. března uspořádal školní parlament akci s názvem „Barevný týden jinak“. Na pondělí si žáci přichystali nejrůznější pokrývky hlavy – měli jsme možnost vidět nejen běžné kšiltovky a klobouky, ale i různé masky a paruky. V úterý jsme podpořili lidi s Downovým syndromem tím, že jsme si oblékli nesourodý pár ponožek – na každou nohu úplně jinou. Ponožkový den poukazoval na to, že lidé s Downovým syndromem jsou součástí naší společnosti a že všichni nejsme stejní, a to je právě úžasné. Ve středu byly na každém kroku vidět puntíky – objevovaly se na šatech, tričkách, čelenkách a mikinách. Ve čtvrtek nás čekal pyžamový den s plyšákem, celá škola se rozzářila různými plyšovými kamarády a nechyběly ani župany a teplé papuče. Páteční den se nesl v duchu elegance, žáci i učitelé si oblékli šaty, košile, motýlky, kravaty.
Barevným týdnem jsme se pokusili narušit každodenní stereotyp chodu naší školy. Potěšilo nás, že se zapojili nejen žáci 1. stupně, ale také spousta „druhostupňáků“ a členů učitelského sboru.
Celý týden si všichni moc a moc užili a zaslouží si uznání a pochvalu!

Školní parlament a Mgr. L. Valentovičová

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt