ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

„Učíme se minimalizovat odpady v Odrách“

Dne 9.3. 2023 proběhla v Dělnickém domě v Odrách akce pro děti na téma „Učíme se minimalizovat odpady v Odrách“. Této akce se zúčastnily i naše třídy prvního stupně. Děti se hravou formou seznámily s principy recyklace a správným tříděním různých druhů odpadů. Toto seznámení proběhlo formou aktivní přednášky, kdy hlavními aktéry byly právě děti. Následně své získané poznatky děti otestovaly při skládání domina a skládačky.

Pro děti byly připraveny i další aktivity, ve kterých byl využit právě recyklovaný materiál. Děti si tak zahrály piškvorky a hlavolam Tetris, které byly vyrobeny z plat od vajec, s kuličkou projely bludiště z papírového kartonu nebo cvičily svůj zrak a přesnost při střelbě do plechovek. V kreativní dílně si pak vyrobily notýsek a také pomohly ozdobit kartonový domeček z kousků plat od vajec, která před nalepením libovolně pomalovaly. V závěru si díky své snaze odnesly i odměny. Akce se velmi vydařila a hlavně dětem opět připomněla, proč je důležité odpady třídit a šetřit tak naši přírodu.

Michaela Maleňáková

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt