ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Úspěšné okresní kolo chemické olympiády

V pátek 3. 3. 2023 se naše žákyně zúčastnily letos již druhé chemické soutěže. Po vítězství v soutěži „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“ a postupu do celostátního kola, postoupily tři žačky (Klára Mynaříková, Ivanna Vaskiv z 9.A a Veronika Žwaková z 9.B ) také do okresního kola chemické olympiády v Novém Jičíně. Zde si porovnaly své schopnosti a znalosti s dalšími stejně úspěšnými žáky ze ZŠ a především víceletých gymnázií celého okresu. Zadání bylo jako každoročně náročné nejen v praktické části v laboratořích Gymnázia NJ, ale i v teoretické části, která zahrnovala nejen teoretické znalosti z chemie, ale především hodně příkladů s výpočty a logikou. Výsledky všech zúčastněných byly velmi těsné. V konkurenci s gymnázii se umístila naše žačka Veronika Žwaková na krásném 3. místě a  postupuje do krajského kola v Ostravě. O 1,5 půl bodu těsně za Veronikou se umístila na 5. místě Klára Mynaříková, která se také probojovala se svým výborným výsledkem do krajského kola. Na 14. místě skončila Ivanna Vaskiv, která soutěžila nejen v chemii, ale zároveň „statečně zápasila“ se zadáním kompletně  v českém jazyce. Po několika měsících v ČR byla schopna konkurovat českým spolužákům a zaslouží si velkou pochvalu. Verča, Klárka i Ivannka byly úspěšnými řešitelkami. Tímto jim děkuji za vzornou přípravu na soutěž a reprezentaci školy v tomto nelehkém oboru. Veronice a Klárce budeme držet palce v krajském kole, které se uskuteční 29.3.2023 v Ostravě.

Ing. Renata Šandová

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt