ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

První a druhé místo a postup do celostátního kola soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

Ve čtvrtek 19. března 2023 proběhlo na SPŠ Hranice regionální finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Do finále se mezi nejlepší  probojovaly z prosincového teoretického kola dvě naše žákyně Klárka Mynaříková (9.A) a Veronika Žwaková (9.B). V praktickém kole si vedla děvčata velmi dobře, obsadila druhé a třetí místo. Po sečtení bodů z teoretické a praktické části se Klárka Mynaříková umístila na celkovém 1.místě a 2. místo získala Veronika Žwaková se ztrátou pouze 1,5 bodu. Obě děvčata postupují jako dvě nejlepší soutěžící z praktické i teoretické části do celostátního kola, které se bude konat 13. června 2023 na půdě Univerzity Pardubice. Klárka i Veronika si kromě zážitků odnesly ze soutěže i hodnotné ceny jako např. mobilní telefon, chytré hodinky, bezdrátovou myš, knihy a batoh od hlavního sponzora soutěže společnosti PRECHEZA Přerov.  Děvčatům děkujeme za vynikající reprezentaci školy a pečlivou přípravu na soutěž.

Ing. Šandová Renata

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt