ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

1. a 2. místo v oblastním kole soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR 2022/23

Ve středu 14. 12. 2022 jsme se zúčastnili již 11. oblastního kola celostátní soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR ve SPŠ Hranice. Soutěž je pro žáky 9. tříd základních škol celé republiky. V minulém školním roce jsme v této soutěži dosáhli vynikajícího úspěchu. V celostátním kole získala naše žákyně Míša Šubrtová 2. místo. Soutěže se letos zúčastnilo 64 žáků z 24 škol Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Mezi nimi byli i naši deváťáci Klára Mynaříková, Veronika Žwaková a Radim Šenk. Všichni dosáhli výborných výsledků. Radim se umístil na 13. místě, Veronika na krásném 2. místě a Klárka získala 1. místo. Děvčata s dalšími soutěžícími, kteří se umístili v první desítce, postupují do další části soutěže, kde si vyzkouší své praktické dovednosti v chemických laboratořích SPŠ Hranice.

Kromě zážitků a dobrého pocitu žáci dostali i hodnotné ceny od sponzora soutěže společnosti Precheza a.s., Přerov. Klárka si odnesla mobil, Veronika chytré hodinky a Radim záložní disk. Všem děkuji za vzornou přípravu a reprezentaci školy a Klárce s Veronikou budeme držet palce v  praktické části soutěže.

 R. Šandová

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt