Škola v přírodě 3.A, 3.B a 4.A

V září se vydali žáci třetích a čtvrtého ročníku na školu v přírodě, která se konala na nedalekém Spálovském mlýně.
I přes nepřízeň počasí se podařilo dětem ukázat, že se díky objevování svého okolí a přírody neustále něčemu učí a to přirozenou a nenásilnou formou.
V dopoledních hodinách probíhala standardní výuka, proložená množstvím her a skupinových prací. Při procházkách děti objevovaly barevnost a rozmanitost přírody, kterou následně přenesly do různých mandal a hlavně do své paměti.
Všechny třídy se účastnily venkovních i vnitřních her, které prověřily rychlost, znalosti, paměť, schopnost spolupracovat a mnoho dalších schopností. Prověřena byla také schopnost udržet si pořádek díky hodnocení jednotlivých pokojů.
Byl uspořádán večerní karneval a nejlepší z předvedených masek byly veřejně oceněny diplomem. Diplomy však nezískaly děti pouze za karneval, ale také za mnohé ostatní hry a aktivity.
Děkujeme všem dětem i rodičům za hladký a příjemný průběh celého týdne školy v přírodě.

Petra Kopecká