Super úspěch ve výtvarné soutěži „Svět permoníků očima dětí“

Tuto výtvarnou soutěž, do které se zapojili žáci 1. a 2. stupně naší školy, připravili Geopark Malé Karpaty, Geopark Krajina břidlice a spolok Permon Marianka. Do soutěže jsme poslali kolem 20 nádherných prací vztahujících se k tématu Světa permoníků a minerálů.

Odborná komise ze 150 prací nakonec vybrala ta nejzdařilejší díla a my měli z jejich ohodnocení velikou radost, neboť jsme získali hned tři 1. místa.

V kategorii 1. stupně ZŠ na téma „Svět permoníků očima dětí“ získal 1. místo Štěpán Foldyna.

V kategorii 2. stupně ZŠ na téma „Svět permoníků očima dětí“ získala 1. místo Veronika Žwáková, 2. místo Jesica Kyselá a 3. místo Hedvika Králová.

Rovněž v kategorii 2. stupně ZŠ na téma „Minerály“ jsme byli úspěšní. Michaela Nováková obsadila 1. místo a Ivanna Vaskiv z Ukrajiny 3. místo.

Ceny výhercům byly slavnostně předány 17. 9. na Hornickém dni. Nadaným výtvarníkům blahopřejeme a pořadatelům soutěže děkujeme za krásné ceny.

Lenka Pobočková