Výtvarná soutěž Permoníci

Naši žáci se zúčastnili pod vedením Bc. Lucie Malcherové výtvarné soutěže Permoníci. Umělecké práce dětí byly velmi zdařilé a měly své specifické umělecké pojetí.

Výtvarnou soutěž připravili Geopark Malé Karpaty, Geopark Krajina břidlice a spolok Permon Marianka. Odborná komise nakonec vybrala několik malých výtvarníku, kteří budou 17. 9. 2022 pozváni na Hornický den do areálu Skalních sklepů v Odrách. Při této příležitosti jim budou předány výhry a jejich díla budou vystavená jak na Hornickém dni v Odrách, tak i na 26. ročníku Pezinského permoníka 2022 (na Slovensku), který se koná 19. – 21. 8. 2022.

Z naší školy se výherci v kategorii Svět permoníků očima dětí stali Veronika Žwaková, Jesica Kyselá, Adéla Hrnčířová, Hedvika Králová (2. stupeň) a Štěpán Foldyna (1. stupeň)

V  kategorii Minerály – poklady Země zvítězily Michaela Nováková a Ivanna Vaskiv (2. stupeň)

Žákům, kteří na své práci pečlivě pracovali moc gratulujeme a přejeme hodně zážitků při slavnostním předávání.

Ing. Renata Šandová