ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Lesní pedagogika Valšovice

V úterý 31. května 2022 zažily třídy 2.B, 3.A a 5.B netradiční vyučování v podobě lesní pedagogiky ve Valšovicích. Zdejší lesníci dětem přiblížili les ze všech možných úhlů pohledů a děti se tak dozvěděly mnoho informací, o kterých doposud neměly ponětí.
Při nedlouhé procházce lesem byli žáci upozorňováni na stopy, poškození stromů, okus okolních rostlin, soliště a další drobnosti, které vykreslovali dění v lese v několika posledních hodinách. Aktivitami, jako například plení lesní školky či sběr suchého klestí, děti pomohly tamnímu prostředí. Žáci si mohli užít výhled z myslivecké kazatelny, ze které pozorovali další úkazy lesa. Také plnili úkoly, které vyžadovaly určité matematické znalosti, a vše zapisovali do přehledných tabulek.
Tato akce žákům otevřela nové obzory a možnosti lesa. Děkujeme za pěkný program a velmi příjemný kolektiv.

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt