ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Zájezd do Brna na ZLATÝ POKLAD Tutanchamona a ke Slavkovu na MOHYLU MÍRU

Po dlouhé kovidové odmlce jsme se zase my, nadšenci historie, vydali na dějepisný poznávací zájezd do Brna – na zlatý poklad faraona Tutanchamona  s odpolední zastávkou ve Slavkově u Mohyly míru, kde se odehrála slavná bitva „tří císařů“. 

Zlatý poklad v 18 letech zemřelého Tutanchamona všechny uchvátil – bylo zde vystaveno přibližně 1000 předmětů. Zhlédli jsme sarkofág, jeho slavnou pohřební masku a rakev, trůn, kanopy na vnitřnosti, šperky, zbraně i válečný vůz, jehož rychlá jízda a střet s protijedoucím vozem tak rychle ukončila život mladého vládce. Zajímavý byl pro nás i film, jenž dokumentoval, jak Howard Carter vpodstatě náhodou objevil schody vedoucí do hrobky, která nebyla dosud vykradená, a tak se zde zachovala celá pohřební výbava faraona Tutanchamona. Počasí nám přálo, proto i odpolední část programu se vydařila. V muzeu bitvy „tří císařů“ u Slavkova nám za pomocí moderní multimediální expozice přiblížili zdejší bitvu, kterou roku 1805 vyhrál Napoleon díky své mistrné taktice, i přestože nepřátelská vojska Rusů a Rakušanů měla početní převahu. Prohlídku jsme zakončili v Mohyle míru – kde jsou uloženy ostatky padlých vojáků a slouží jako památka na jednu z největších evropských bitev. Myslím, že se zájezd všem líbil a obohatil nás o nevšední zážitky.

   Mgr. L. Pobočková a Mgr. I. Žárský

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt