ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Den pro dárce v ZOO Ostrava

ZOO Ostrava každoročně pořádá setkání pro všechny dárce, kteří zoo v uplynulém roce finančně přispěli na její rozvoj a také na záchranu ohrožených druhů živočichů. Ve školním roce 2020/2021 se do symbolické adopce zapojila třída 5. B, která se stala na jeden rok adoptivními rodiči Vari červeného.

A co ZOO Ostrava nabídla adoptivním rodičům?

  • Adoptivní osvědčení platné 1 rok,
  • volnou vstupenku do zoo pro celou třídu,
  • štítek se jménem školy a jménem adoptovaného zvířete umístěný na tabuli u výběhu adoptovaného zvířete,
  • skupinovou návštěvu u sponzorovaného zvířete s doprovodem pracovníka zoologické zahrady,
  • jednou do roka setkání zástupců sponzorů přímo v zoo.

Setkání zástupců sponzorů se letos uskutečnilo 12. května 2022. Naši školu reprezentovaly žákyně z 6. A Petra Kořenková a Adéla Feglerová. Program byl rozdělen na tři základní okruhy, které se jmenovaly: Novinky 2021/2022, Návštěva zázemí v doprovodu pracovníků zoo a Novinky doplněné komentářem pracovníka zoo. Děvčata si den v ZOO Ostrava náležitě užila.

            Dagmar Šindlerová

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt