Setkání s Babičkou drsňačkou

Po dlouhé ,,covidové,,odmlce se nám konečně naskytla příležitost navštívit divadelní představení Babička drsňačka, které podle stejnojmenné literární předlohy anglického spisovatele Davida Walliamse nastudoval činoherní soubor Slezského divadla v Opavě.

Hlad po kultuře se projevil i mezi žáky 6. a 7. ročníku ZŠ Pohořská, Odry.  Zájem byl veliký, na některé se bohužel nedostalo.

Slavnostně oblečeni, s dobrou náladou a plni očekávání jsme v pondělí 2. května 2022  vyrazili do Opavy. Některé děti v kamenném divadle ještě nikdy nebyly, byla to jejich premiéra.

Představní splnilo představy všech. Bylo nápadité, vtipné, hlavní představitel chlapce Bena předvedl úžasný herecký výkon, po zásluze byl odměněn dlouhotrvajícím potleskem.

Žáci, jež četli literární předlohu, mohli srovnávat, v čem se její dramatické ztvárnění liší.

Výlet za kulturou se podařil, tak teď jen doufejme, že na znovu nabytou tradici divadelních zájezdů budeme moci navázat i v dalším školním roce.

Mgr. Olga Žabková