ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Saint Patrick’s Day

Dne 17. března se slaví Den svatého Patrika. Jde o svátek, který v naší republice není příliš známý, zato v anglicky mluvících zemích patří mezi ty nejoblíbenější. Proč se takový den slaví a jak jeho oslavy probíhají se žáci dozvěděli v rámci projektového dne zaměřeného na anglický jazyk. V průběhu dne se žáci naučili pracovat s anglicko-českým slovníkem, překládali text o sv. Patrikovi, luštili šifru a křížovku. Cílem bylo vytvořit plakát ve tvaru trojlístku, jednoho ze symbolů svátku, do kterého žáci zanesli informace prostřednictvím základních anglických otázek – what (co), who (kdo), when (kdy), where (kde), how (jak), why (proč). Jak se jim plakát vydařil se můžete přesvědčit na obrázcích.

rpt

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt