ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

1. místo v okresním kole chemické olympiády

 V pátek 4.3.2022 se naši žáci zúčastnili letos již druhé chemické soutěže. Po úspěchu v soutěži „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“, postoupily dvě žačky (Míša Šubrtová  9.A a Hanka Pirnosová 9.B ) také do okresního kola chemické olympiády v Novém Jičíně. Zde si porovnaly své schopnosti s dalšími stejně úspěšnými žáky ze ZŠ a především víceletých gymnázií celého okresu. Své znalosti všichni prokazovali jak v teoretické, tak i v praktické části v laboratořích Gymnázia Nový Jičín. Zadání bylo jako každoročně náročné, pro žáky obzvlášť praktická část. Svědčí o tom fakt, že ze 17 nejlepších žáků okresu se podařilo jen devíti stát se úspěšnými řešiteli. Mezi nimi byla i naše žačka 9.A Míša Šubrtová, která byla ze všech nejlepší a ze svého 1. místa postupuje dál do krajského kola, které proběhne 29.3. v Ostravě. Děkujeme zúčastněným žákyním za vzornou přípravu a reprezentaci školy v tomto nelehkém oboru.

R. Šandová

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt