ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Sumatra

Organizace „Prales dětem“ zavítala v úterý 22.2. k nám na školu, aby dětem přiblížila svoje ekologické aktivity a  jejich činnost na ostrově Sumatra. Pan Janas poutavě a názorně dětem vyprávěl o projektu GREEN LIFE, který vznikl už v roce 2009 a snaží se zachránit deštné pralesy na Sumatře  a ohrožené druhy zvířat, které v nich žijí. Vykupováním pralesa a ze zničených kaučukových plantáží pak vytváří rezervaci. Seznámil nás taky s projektem OKO TYGRA na Sumatře, které monitoruje pomocí fotopastí zejména volně žijící tygry za účelem jejich ochrany před pytláky a zaměstnává místní obyvatele v protipytlácké hlídce Green patrol. Rovněž nám přiblížil život obyvatel na Sumatře, jejich místní jídla, obydlí, domorodé obyvatelstvo a jejich zvyky. Z místní fauny a flory nás zaujaly zejména barevné velice jedovaté žabičky, stromoví hadi a rostliny, které odpuzují komáry a léčí různá zranění. Líbily se nám také unikátní videozáznamy tygrů i dalších zvířat pořízené fotopastmi v jejich přirozeném životním prostředí. Jako škola i my podporujeme ekologické aktivity této organizace a během několika let jsme přispěly na nákup asi tří fotopastí. Děkujeme za přínosnou přednášku i krásné záložky do knih a nálepky, budeme se nadále snažit  vychovávat děti k ekologickému cítění a ochraně životního prostředí.

                                                                             Mgr. Lenka Pobočková

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt