1. místo v soutěži Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

Ve čtvrtek 27.1.2021 se uskutečnilo další (regionální) kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Z naší školy do tohoto kola postoupili tři žáci, kteří si změřili znalosti  s 52 soutěžícími regionu. Denis Florík obsadil 22. místo, Petra Bazalová 13. místo a nejlepším mladým chemikem celého regionu se stala Míša Šubrtová, která skončila na skvělém 1. místě.

Do dalšího kola praktické části, které by se mělo uskutečnit prezenčně v dubnu postupuje prvních 20 soutěžících  – z naší školy tedy Patra a Míša.

Test teoretických znalosti absolvovalo v celé republice celkem 1542 žáků. Míša Šubrtová se z tohoto počtu žáků umístila z celé republiky na krásném 8.místě.

Chtěla bych moc poděkovat všem třem žákům za pečlivou přípravu, úspěšné zdolání nelehkého testu na teoretické znalosti z oblasti chemie, zájem o chemii a za vynikající reprezentaci školy.

R.Šandová

Míša Šubrtová 1. místo