ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Návštěva betlémů

V adventní době, abychom se i my trošku naladili vánoční atmosférou, vydali jsme s třídami 5.B, 6.B a 7.A v pracovních činnostech na procházku do města inspirovat se  vánoční výzdobou náměstí a prohlédnout si vánoční stromečky škol a školek. Zavítali jsme také do oderského muzea, kde byla pro veřejnost připravena výstava betlémů Moravskoslezského kraje.  Přivítal nás zde pan Hubáček, který nás seznámil s počátky slavení Vánoc, se vznikem betlémů v Itálii a jejich rozšířením po celé Evropě. Pro mnohé bylo jistě překvapením, že Odry byly v 19. století také významným řezbářským střediskem a betlémy se zde vyráběly pro široké okolí. V muzeu jsme si pak žáci společně vytvořili z papíru velký národopisný betlém a menší dětský betlém, které jsou nyní vystaveny v prostorách školy a připomínají všem přicházející Vánoce.  Děkujeme tímto muzeu za umožnění návštěvy a panu Hubáčkovi za krásný výklad i přípravu betlému k sestavení. 

Mgr. Lenka Pobočková

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt