ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Tvorba adventních věnců s žáky a rodiči

Ve čtvrtek 2. prosince odpoledne jsme se již tradičně sešli s dětmi, rodiči a sourozenci za účelem výroby věnců, které jsou ozdobou adventu. Letošní setkání zahájila floristka Iva Zástěrová, která nás inspirovala tvorbou několika variant adventních věnců, aby bylo z čeho vybírat a tvořit. Strávili jsme velmi příjemné odpoledne, díky němuž si děti zkrátily nekonečné čekání na příchod Štědrého dne.

Zájem rodičů s dětmi byl velký. Práce šla všem pěkně od ruky. Z připravených větviček se nejprve omotalo a drátkem svázalo slaměné či polystyrenové kolečko a poté si každý z různého materiálu, dle své představy a fantazie, zdobil samotný věneček. Nápadů bylo mnoho. Paní učitelky a rodiče se vzájemně inspirovali a doplňovali. 

Myslíme si, že se nám podařilo společně prožít příjemné a vánoční atmosférou nabité odpoledne. Na závěr si každý odnesl domů nejen adventní věneček, ale i v sobě kousek té neopakovatelné předvánoční nálady. Poděkování patří všem, kteří tuto akci a materiál připravovali. 

Přejeme Vám krásný adventní čas. Žáci a učitelé.

       Za rodiče a žáky učitelky 1. stupně

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt