ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Testování na covid-19

Vážení rodiče,

vláda ČR schválila mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, ze kterého plyne na území vybraných okresů povinnost realizovat ve dnech 8. a 15. listopadu 2021 testování dětí na onemocnění covid-19.Toto testování se týká také naší školy.

Testování proběhne ve třídách za dodržení hygienických opatření.
K testování jsou použity samoodběrové neinvazivní testy dodané MŠMT.

Testovat se nemusí žáci s potvrzením OTN, tj. s ukončeným očkováním, potvrzením o prodělané nemoci nebo s negativním výsledkem testu z odběrových míst.

Hlavním cílem preventivního testování je umožnit bezpečný provoz škol a školských zařízení v regionech, kde je v současné době vývoj epidemické situace nejrizikovější, a kde se zvyšuje riziko zavlečení nákazy do škol.  Zachycení případů onemocnění dětí a žáků zamezí dalšímu šíření infekce a případnému dalšímu zhoršení epidemické situace. Cílem tohoto testování je zároveň snaha předejít případnému zavádění opatření omezujících standardní chod škol.

Průběh testování bude obdobný jako při plošném screeningovém testování v září. Podrobnější informace najdete na webu edu.cz https://www.edu.cz/covid-19/testovani-ve-skolstvi/.

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt