Informace rodičům

Vážení rodiče,

v naší škole se minulý týden potvrdily pozitivní případy na covid 19. Rodiče dětí, kterých se karanténa týkala jsme informovali zvlášť. Pravidla karantény a podmínek se průběžně mění.

Od 25.10.2021 platí nová pravidla :

– nově karanténa trvá pouze 7 dnů

– nově na PCR test může žák v karanténě již mezi 5-7 dnem – pokud v tomto termínu získá výsledek, který bude negativní, může zpět do školy již 8 den od počátku karantény

– pokud se test nestihne v termínu 5 – 7 den, musí žák na PCR kdykoliv po termínu

– karanténa je ukončena vždy negativním PCR testem a teprve poté může dítě do školy

– při návratu do školy se dítě prokáže negativním PCR testem

Do karantény nemusí nastoupit a nechat se testovat žák, který prošel očkováním proti onemocnění covid-19 a ten, který nemá příznaky onemocnění a zároveň v uplynulých 180 dnech měl pozitivní výsledek testu a absolvoval nařízenou karanténu.

Moc se omlouváme za nepříjemnosti, které vám i nám komplikují vzdělávání dětí.

Děkujeme za pochopení.

vedení školy