ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

ZDRAVÁ PĚTKA V 3.A

V pátek 15. října k nám do školy zavítala paní učitelka se vzdělávacím programem realizovaným Nadačním fondem Albert – ZDRAVÁ PĚTKA.

Ukázala dětem, jak by měl správně vypadat jídelníček, poradila s přípravou zdravé vyvážené svačinky, tak aby byly zastoupeny všechny potřebné živiny. Děti se mimo jiné dozvěděly, kolik kostek cukru obsahuje nápoj Coca cola, proč je dobré jíst oříšky a spoustu dalších zajímavostí.

Žáci v průběhu dvou vyučovacích hodin plnili ve skupinkách úkoly, sestavovali vlastní snídani a oběd nebo hmatem poznávali jednotlivé potraviny. Za splněné úkoly pak sbírali „pěťáky“ jako odměny. Při závěrečné prezentaci měli možnost okomentovat své jídlo vymyšlené na talíři.

Nejlepší z nich si odnesli hodnotící vysvědčení, ale i ostatní byli odměněni klíčenkami či propiskami.

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt