ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Zdravá pětka v 2.A,2.B

V úterý 12.10. a v pátek 15.10. měly děti na I. stupni  možnost seznámit se vzdělávacím programem realizovaným Nadačním fondem Albert – ZDRAVÁ PĚTKA. Podle zásad zdravé výživy děti třídily vhodné a nevhodné potraviny, sestavovaly jednotlivé chody tak, aby obsahovaly všechny živiny a prospívaly našemu zdraví.  Lektorka ukázala dětem, jak by měl správně vypadat jídelníček, poradila s přípravou zdravé vyvážené svačinky. Děti se mimo jiné dozvěděly, kolik kostek cukru obsahuje nápoj Coca cola, proč je dobré jíst oříšky a spoustu dalších zajímavostí.

Žáci v průběhu dvou vyučovacích hodin plnili ve skupinkách úkoly, sestavovali vlastní snídani a oběd nebo hmatem poznávali jednotlivé potraviny. Za splněné úkoly pak sbírali „pěťáky“ jako odměny. Při závěrečné prezentaci měli možnost okomentovat své jídlo vymyšlené na talíři. Nejlepší z nich si odnesli hodnotící vysvědčení, ale i ostatní byli odměněni drobnými dárky.

                                                                 Třídní učitelky 2.A,2.B,3.A

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt