ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Adaptační kurz v 6.A

Začátek školního roku. Některé děti se po letních prázdninách bouřlivě vítají, některé stojí opodál v rozpacích, jiní jsou nešťastní, že opět nastanou školní povinnosti. Mezi kamarády ze třídy se občas objeví nová tvář, kluk nebo holka, co se potřebují zařadit do školního kolektivu. K tomu jsou nejlepší adaptační kurzy pod vedením odborníka. Takového kurzu se v úterý 14. 9. 21 zúčastnili žáci 6.A třídy naší školy. Společně s třídní učitelkou, asistentkou pedagoga a psycholožkou se vydaly do Louček, poznat samy sebe.

Pod vedením psycholožky se děti zapojovaly do jednotlivých her, v nichž museli jednotlivci „odhalit“ své pocity, myšlenky a postoje. Souboj draků – pohybová aktivita na kooperaci, Hádej kdo jsem, Moje ruce – sebereflexe, apod. Žáci se zúčastnili s nadšením a plným nasazením do připravených her. Činnost dětí, jejich zapojení do aktivit vyhodnotily vyučující a paní psycholožka v závěru.

Společně strávený den se povedl! 

                                                                                                                                             Bc. Lucie Malcherová 

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt