ZÁKLADNÍ ŠKOLA
ODRY POHOŘSKÁ

Návštěva výstavy hlavolamů

Ve středu 22. 9. jsme navštívili v městské galerii v Odrách výstavu hlavolamů z celého světa, které k nám dovezl sběratel pan Dušan Lederer. Zaujal nás krátký výklad o historii a vzniku hlavolamů, kde jsme se například dozvěděli, že nejstarším hlavolamem byl tangram, který vznikl v Číně před čtyřmi tisíci lety, kdy podle legendy řemeslník upustil dlaždici, která se rozbila na sedm kusů, a snažil se ji znova složit. Pak nám ukázal Rubikovu kostku i její českou verzi a různé druhy hlavolamu typu Ježka v kleci.

Nejvíce se nám ale líbilo samotné skládání hlavolamů, které nám na workshopu zapůjčil pan Lederer a jeho skvělý přístup, kdy nám při skládání radil a s trochou humoru komentoval naše úspěšné i neúspěšné pokusy hlavolamy rozluštit. Nejvíce nás zaujaly netradiční hlavolamy jako například Klíče, Čokoláda, Japonské brýle, Pouta, Srdce apod. Každému z nás se podařilo „přijít na kloub“ a složit aspoň jeden hlavolam. Akce byla super a budeme se těšit na další setkání, 

Třída 9.A a  p.uč. Pobočková 

Čtěte dále...

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

IČO: 60336269

ID datové schránky: euigift

Rychlý kontakt