ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2019/2020 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Exkurze žáků 9.ročníku ZŠ Pohořská do firmy MATEICIUC a.s.


5.5.2016 se žáci deváté třídy (v rámci rozšíření učiva chemie) zúčastnili exkurze ve firmě Mateiciuc a.s. Cílem návštěvy bylo zjistit, jak se zpracovávají plasty a co se v této firmě v našem městě vlastně vyrábí.

Po příchodu byli žáci seznámeni s tím, kdy firma vznikla, kdo ji založil, jaké výrobky vyrábí a kde všude se s nimi můžou setkat. Všichni si mohli prohlédnout zblízka ukázky výrobků.

Poté si žáci prohlédli výrobní haly. Viděli výrobu vstřikovaných výrobků, vytlačování různých stavebních profilů a trubek. Dozvěděli se zajímavosti o skladování, distribuci a také recyklaci plastů.

Po shlédnutí výroby byli žáci pozváni do firemního parku s různými dřevěnými výrobky firmy Gerlich. Deváťáky také zaujaly rozbité sochy Stalina a Gottwalda, které kdysi stávaly před dnešním OD Hruška.

Po otázkách a doplňujících informacích z výroby dostali všichni zúčastnění jako pozornost pár drobností (bloček, propisku, vrtulku ). Děkujeme firmě Mateiciuc za vlídné přijetí a umožnění exkurze.

                                                                                                                                             R. Šandová


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: