Exkurze žáků 9.ročníku ZŠ Pohořská do firmy MATEICIUC a.s.

5.5.2016 se žáci deváté třídy (v rámci rozšíření učiva chemie) zúčastnili exkurze ve firmě Mateiciuc a.s. Cílem návštěvy bylo zjistit, jak se zpracovávají plasty a co se v této firmě v našem městě vlastně vyrábí.

Po příchodu byli žáci seznámeni s tím, kdy firma vznikla, kdo ji založil, jaké výrobky vyrábí a kde všude se s nimi můžou setkat. Všichni si mohli prohlédnout zblízka ukázky výrobků.

Poté si žáci prohlédli výrobní haly. Viděli výrobu vstřikovaných výrobků, vytlačování různých stavebních profilů a trubek. Dozvěděli se zajímavosti o skladování, distribuci a také recyklaci plastů.

Po shlédnutí výroby byli žáci pozváni do firemního parku s různými dřevěnými výrobky firmy Gerlich. Deváťáky také zaujaly rozbité sochy Stalina a Gottwalda, které kdysi stávaly před dnešním OD Hruška.

Po otázkách a doplňujících informacích z výroby dostali všichni zúčastnění jako pozornost pár drobností (bloček, propisku, vrtulku ). Děkujeme firmě Mateiciuc za vlídné přijetí a umožnění exkurze.

R. Šandová