ZŠ Odry, Pohořská 8
» Virtuální prohlídka » Schránka důvěry » Aktuality » Kontakty » Školní jídelna » E-žákovská » Školní poradenství » O nás » Akce školy » Fotografie školy » Zápis 2019/2020 » Třídní schůzky » Školní parlament » Školní družina » Projekt EU » Místní akční plán rozvoje vzdělání ORP Odry » Podpora rozvoje praktické výchovy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami » Šablony EU » Pedagogický sbor » Stránky tříd » Dokumenty » Návrhy a výhledy rozpočtu
     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce do škol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika

Zájezd do Brna na výstavu Titanic a do muzea Anthropos


Dne 27. března vyrazil z Oder autobus plný žáků - příznivců historie - do Brna, kde jsme dopoledne zhlédli mezinárodní výstavu Titanic.

Na začátku každý žák dostal kromě památeční vstupenky i boarding pass se jménem cestujícího na Titanicu a třídy, kde byl ubytován. Potom jsme se už mohli tzv. nalodit a jít si prohlédnout výstavní areál. Nejprve jsme se seznámili se stavbou lodi a jejím spuštěním na vodu. Pak jsme vstoupili do rekonstrukce chodby a kajuty 1. třídy. Postupně jsme se také všichni vyfotili v kavárně a chvíli si zahráli na magnáty z dob první republiky. Mohli jsme zde obdivovat porcelán, hodiny, housle, část houpacího křesla a další věci, které se nalezli ve vraku Titanicu. Zaujal nás i autentický hluk ze strojoven ve skromně vybavených kajutách třetí třídy. Překvapením pak pro všechny byla tmavá místnost plná hvězd a opravdový „studený“ ledovec uprostřed ní, do kterého Titanic narazil než se potopil. Na obrazovkách kolem jsme pak mohli sledovat jeho potopení a pozůstatky ležící dnes na mořském dně. Na závěr si pak každý mohl najít jméno cestujícího z Titanicu, (jehož boarding pass dostal na začátku) na obrovské tabuli, a zjistit, zda dotyčný přežil nebo se utopil. Nakonec mnozí neodolali a postavili se do fotokoutku s přídí Titanicu, roztáhli ruce a udělali si foto podle známé scény ze slavného filmu Titanic. Mnozí opouštěli výstavu s různými suvenýry – novinami z Titanicu, tričkem, plackou nebo nádherným šperkem- „Srdcem oceánu“.

Po dvou hodinách prohlídky výstavy, odpočinku a svačině, jsme se vydali do muzea Anthroposu, zabývající se vývojem člověka v pravěku. Zde jsme spatřili všechny vývojové stupně člověka, mamuta s mládětem v životní velikosti, kosti pravěkých zvířat a nástroje používané lidmi v pravěku. Dozvěděli jsme se zajímavosti o pohřbívání, šamanech a v neposlední řadě si prohlédli rekonstrukce pravěkých maleb z jeskyní ze Španělska a Francie v životní velikosti. Velký úspěch měly také vystavené sošky žen – Venuší, nalezených u nás. Antropoložka, jejíž výklad nás doprovázel celé muzeum, byla opravdu fantastická a dokázala dětem vše srozumitelně a přitom velmi poutavě podat.

Na závěr jsme si udělali společnou fotku u mamuta a plni dojmů se vraceli k autobusu. Výlet jsme zakončili tak trochu netradičně – dobrým sic nezdravým jídlem, a tak jsme se na přání dětí zastavili „na něco dobrého“ do Mc Donaldu a KFC. Kompletně spokojeni po všech stránkách jsme se vraceli za krásného slunného počasí zpět do Oder. Výlet za poznáním se všem líbil, tak snad příště zorganizujeme další.

                                                                                                                                             Mgr. Lenka Pobočková, Mgr. Ivan Žárský


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: